Speelplek Wadi Spartahof

"...een avontuurlijke speelvoorziening waar kinderen niet na één rondje al uitgespeeld zijn."
Speelplek Wadi Spartahof
Op de locatie van de voormalige Spartafabriek aan de Prins Willem-Alexanderlaan in Apeldoorn werd een nieuw woongebied ontwikkeld.

Speelvoorziening met natuurlijke elementen
De ligging aan de Driehuizerspreng werd ingezet als identiteit voor het gebied. In het landschappelijke ontwerp voor de buitenruimte, met wandelpaden en wadi voor regenwaterinfiltratie, moesten op wens van bewoners nog speelmogelijkheden worden ingepast.
Voor de hand liggend was gebruik te maken van het reliëf met wadi en eilandje. Door bovendien natuurlijke elementen, natuurlijke materialen en beplanting in te zetten werd de speelvoorziening ingepast in de landschappelijke omgeving.
De kinderen worden op verschillende manieren uitgedaagd tot bewegen. Stappen, balanceren en klauter om het eilandje of de spreng te bereiken en te ontdekken. Met als extra uitdaging kans op natte voeten als op natte dagen water in de wadi staat.
De keien en het klauternet nodigen bovendien uit te verblijven en tot rust te komen. Je kunt verstoppen tussen de struikwilgen of op zoek gaan naar waterdiertjes in de beek. Zo is op relatief kleine oppervlakte een avontuurlijke speelvoorziening ontstaan, waar kinderen niet naar één keer parcoursje klaar zijn, maar ook langere tijd willen verblijven.
Christiane Orth, ontwerper
Twintig10 tuin- en landschapsontwerp


Vragen? Geert-Jan helpt je graag verder.
Overige projecten

Op zoek naar ideeën? Ontvang ons inspiratieboek.









